BIKE.PL - rowery BIKE.PL - rowery rowery,wszystko o rowerach, rower, rowerowe forum, vortal rowerowyrowery,wszystko o rowerachrowery,wszystko o rowerach
poradnikrowery,wszystko o rowerach, rower, rowerowe forum, vortal rowerowysłownikrowery,wszystko o rowerach, rower, rowerowe forum, vortal rowerowykonkursrowery,wszystko o rowerach, rower, rowerowe forum, vortal rowerowylinkirowery,wszystko o rowerach, rower, rowerowe forum, vortal rowerowyforumrowery,wszystko o rowerach, rower, rowerowe forum, vortal rowerowyKlubowiczerowery,wszystko o rowerach, rower, rowerowe forum, vortal rowerowy
 Forum

dyskusje rowerowe » rowery » roznica?

Pokaż: Dzisiejsze listy | Szukaj
Powiadom znajomego | Przełącz widok 
Stwórz nowy wątek
AutorWątek
hubtus
Dystans: 29km

roznica?2011-07-24 9:52
ktory wybrac? z tych rowerkow? i jaki rozmiar dla mnie? mam 178cm wzrostu i 85 cm dlugosci nogi. siadalem na 19cali gianta i od nabialu mialem przerwy jakies na 2 palce.
http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx?Mod elID=49194

http://www.leisurelakesbikes.com/product/cubeacidh ardtailcrosscountrymountainbike2011.aspx?&id=1 4856

http://www.hargrovescycles.co.uk/products.asp?cate gory=Bikes&product=Attention%20Black%20/%20Whi te%20-%202011
 Odpowiedz
kleryk
Dystans: 1174km
kleryk
Odp: roznica?2011-07-24 19:45
Cube Attention
Fork-Rock Shox Dart 3 100mm, PopLoc - kiepsko
Rear Mech-Shimano Deore XT Shadow 9-speed - fajnie
Front Mech Shimano Alivio - WTF lekko wyżej się nie dało- chociaż DEORE ???
Shifters Shimano Alivio nie będę się powtarzał .
Po kiego grzyba z tył dowalili XT jak cala reszta jest raczej mizerna.Cala reszta mniej więcej na tym samym srednim poziomie.
Cube Acid
Fork:
Rock Shox Dart 3 100mm, PopLoc :(((
Front Derailleur:Shimano SLX FD-M660-10, 10-speed
Rear Derailleur:Shimano Deore XT Shadow 10-speed
Shifters:Shimano SLX Rapidfire-Plus, 10-speed
No tu już jest bardziej unormowanie i jakoś składnie,Tylko ja osobiście(zresztą wielu kolegów z pracy się ze mną zgadza) nie widzimy sensu posiadania 30biegow. Masz w tym rowerze do dyspozycji 30 przełożeń (biegów) Kto i gdzie oprócz zawodników i zatwardziałych maratończyków walących typowo górskie maratony jest to w stanie wykorzystać.
Fajne hamulce i cala reszta na trochę wyższym lup podobnym poziomie niż poprzednio.
Vitus Nucleus
Forks: RockShox Tora 120mm :))))
Hamulce mogły by być trochę lepsze,Avid Juicy 3 to wciąż dobre hamulce ale na rynku jest sporo nowszych i trochę lepszych.
Shifters: SRAM X.5 cala reszta to X 7 tez wolałbym trochę lepsze.
Wheels: Vitus alloy rims with Vitus hubs ????????????
Chociaż w swoim BeOne miałem jakieś piasty ich produkcji i narzekać nie mogę bo działały bezproblemowo do momentu w którym je wymieniłem.
Ten rower jest zrobiony najbardziej powiedział bym równo i ma najlepszy amor (amor który działa).Ale jak kazdy z nich ma swoje minusy i plusy.
Co do ramy to przymierz 18 tke jeśli 19 ci nie pasuje.
 Odpowiedz
hubtus

Odp: roznica?2011-07-24 23:01
ok to vitus z tych trzech. a w porownaniu do tego:
http://www.evanscycles.com/products/pinnacle/iroko -one-mountain-bike-ec027476#features

na ktory lepiej sie zdecydowac?
widzialem tego pinacla dzisiaj. w evansie w reading. ladny nawet. prosta rama bez blyszczykow... no i nie wiem.
 Odpowiedz
kleryk
kleryk
Odp: roznica?2011-07-25 18:48
Jedno masz pewne jeśli kupisz ten rower u nas.Jeśli się będzie z nim coś działo niedobrego to będą wychodzić ze skory żeby problem załatwić.Co prawda może trwać to dość długo(naprawde długo ).
No a co do rowerów.
Przede wszystkim amor w pinaclu jest w teorii lepszy.W praktyce to nie wiem.Bo jak ściągniesz naklejki to będą wyglądały prawie tak samo (tora i ten recon).Recon był modelem wyższym bo miał aluminiowe i anodowane lagi a ten silver ma dokładnie takie same jak w torze.W Vitusie nie podali co to za model tory wiec nie można ich dokładnie porównać.
Hamulce ja wybrał bym Juicy z vitusa,hamulce shimano są jak my to nazywam spongey,a nie wszyscy to lubią.
Kolka(calosc) +opony zdecydowanie lepsze na pinaclu
Osprzęt na tym samym poziomie tyle ze tu shimano a tu SRAM.Ja jestem zwolennikiem SRAMa,wole ich sposób pracy są bardziej precyzyjne i szybsze.Wiec w tym przypadku jestem stronniczy.Wciąż mam na jednym z rowerów przerzutki shimano ale z manetkami SRAM.Na torze jeździłem sporo czasu i był to naprawdę fajny amor miałem wersje z U Turn i poplock z manetka na kierze,90 - 130mm skoku.
 Odpowiedz
hubtus

Odp: roznica?2011-07-25 22:31
hej, co masz na mysli mowiac ze shimano hamulce sa spongey? ja mam shimano ale mechaniczne w scottcie. i czuje wszystko. wiem kiedy mocniej wciskam i hamulec reaguje twardo. i tak lubie. wole zeby tez lapal jak najszybciej zebym nie musial klamki do samej raczki sciagac... ale z pinacla mi sie bardziej mechanizm klamek podoba. niemniej jednak jesli jucey sa lepsze to chyba te wybiore. a co do kolek... wzmocnienia nypli oda maja wiec chyba nie jest tak zle. w scottcie mialem bez wzmocnien i szalalem na nim i skakalem i na szczescie nic sie nie stalo.i jezdzi do dzisiaj. tylko 1 szpryche w nich wyminilem z tylu. a tak to nic.a opony mozna zmienic. jeszcze sie pozastanawiam i cos wybiore... niemniej jednak dzieki za info.
 Odpowiedz
kleryk
kleryk
Odp: roznica?2011-07-26 0:14
Miałem cale wieki temu przy rowerku Carrera z halfordsa mechaniki shimanowskie i złego słowa na nie nie powiem, działały tak jak było potrzeba.Co do tych to po prostu klamka jak ja naciskasz to sprawia wrażenie takiej gumowatosci nie wiem jak to opisać.Miałem przez chwile hydrauliki XT i działały dokładnie tak samo.Shimano po prostu tak ma.A czy avidy są lepsze, nie wiem maja swoich zwolenników i przeciwników.Mi lepiej pasują,jeden z moich chłopaków (mechanik ) z kolei tylko shimano i nic innego.Jak kto lubi :)

[Modyfikowane: 2011-07-26 0:19]

Odpowiedz
hubtus

Odp: roznica?2011-07-26 21:21
no to zobaczymy jak juz kupie... a czy jest mozliwosc regulacji hamulca zeby lapal przy jak najmniejszym wcisnieciu klamki? w sensie hydraulikow. a drugie to to ze pewnie macie cos takiego jak pierwszy i drugi darmowy serwis sprawdzajacy? jesli tak to co sprawdzacie? dokrecacie i dociagacie?
 Odpowiedz
kleryk
kleryk
Odp: roznica?2011-07-26 22:31
Tak jest taka możliwość.Trzeba do tego trochę praktyki i cierpliwości ale można je pięknie wyregulować.
Mamy tylko jeden darmowy serwic po 6 tygodniach za kazdy następny już płacisz.Procedura wyglada tak:
Kupujesz u nas rower,załóżmy ze jest na sklepie,bierzesz go na jazdę testowa(zalecane).Wracasz z takiej jazdy i nie jesteś zadowolony z hamulców ale rower generalnie Ci się podoba i masz go zamiar mimo wszystko kupić.Mówisz sprzedawcy z którym załatwiasz sprawę co i jak on zabiera rower na warsztat(nawet jeśli wszystko jest OK powinien go zabrać na przegląd przed sprzedażą)mówi chłopakom z warsztatu co maja poprawić.Oni klną klienta ze wymyśla i takie tam ale robią co im się każe.Zależy jak są zawaleni robota to trwa to rożnie ale najkrócej będziesz czekał jakieś 15 min.Po 6 tygodniach wracasz i robią ( to może być jakikolwiek sklep evansa ) pierwszy darmowy serwis (za razem ostatni,tylko haczyk jest jak go nie zrobisz to nasza gwarancje ci szlag trafia).Oddając rower do tego serwisu dobrze jest powiedzieć sprzedawcy co boli rower(powiedzmy ze wciąż masz problem z hamulcami).Oni notują to nam.Wiec oprócz standardowego sprawdzenia kabli regulacji przerzutek,hamulca podociagania wszystkich śrub sprawdzenia ciśnienia w oponach ,wiemy ze klient chce jeszcze coś ekstra na co mamy zwrócić uwagę.
Niestety tak jak już pisałem to jest wszystko darmowe co dajemy za każdy inny serwis już trzeba słono płacić.W tym przypadku najlepiej przeprowadzać serwisy samemu,albo zlecić komuś kogo się zna ale nie kasuje tak dużo.
Mieszkasz kolo Reading czy to jest to Reading kolo Windsoru ???Ja mieszkam na Feltham to jest nie aż tak daleko.Wiec już możesz mieć taka osobę :)) Zawsze mogę cie czegoś nauczyć a potem możesz już radzić sobie sam.
 Odpowiedz
hubtus

Odp: roznica?2011-07-26 22:41
moj reading to kolo oxfordu. jakies 20 mil mam do oxfordu i readinga. a dokladnie w newburym mieszkam. wiec w chain reaction nie ma mozliwosci serwisu? i jestem zdany sam na siebie? a co z gwarancja?
 Odpowiedz
kleryk
kleryk
Odp: roznica?2011-07-26 22:54
W CR gwarancje masz na pewno.Nie wiem jak wygląda sprawa serwisu roweru bo największa rzeczą jaka u nich kupiłem była to rama do fula mojej pani.Proponuje do nich zadzwonić lub tez wysłać meila.Maja całkiem sprawnie działające biuro obsługi klienta.Wiec jak to mówią kto pyta nie bladzi.
Następna strona Odpowiedz
Stron (2): [ 1  2  >  » ] Stwórz nowy wątek
Poprzedni wątek:JAKI ROWER?!
Następny wątek:Prosze o pomoc w doborze roweru
Przejdź do forum: