BIKE.PL - rowery BIKE.PL - rowery rowery,wszystko o rowerach, rower, rowerowe forum, vortal rowerowyrowery,wszystko o rowerachrowery,wszystko o rowerach
poradnikrowery,wszystko o rowerach, rower, rowerowe forum, vortal rowerowysłownikrowery,wszystko o rowerach, rower, rowerowe forum, vortal rowerowykonkursrowery,wszystko o rowerach, rower, rowerowe forum, vortal rowerowylinkirowery,wszystko o rowerach, rower, rowerowe forum, vortal rowerowyforumrowery,wszystko o rowerach, rower, rowerowe forum, vortal rowerowyKlubowiczerowery,wszystko o rowerach, rower, rowerowe forum, vortal rowerowy
 Forum

dyskusje rowerowe » serwis » Budowa napedu od podstaw

Pokaż: Dzisiejsze listy | Szukaj
Powiadom znajomego | Przełącz widok 
Stwórz nowy wątek
AutorWątek
rafbud1986
Dystans: 29km

Budowa napedu od podstaw2008-04-11 23:12
Witam!!!
Od zawsze jezdzilem na rowerach na poczatku byl BMX a potem Mtb i z tym wiaze sie moje pytanie bo mam nadzieje ze ktos z was mi pomoze...
Jestem z warszawy i jak to w takim duzym miescie spory ruch wiec kurjerzy zasowaja na bike niby normalny rower ale...u nich naped to tylnia zebatka łancuch i przednia zebatka niema przerzutek ani z przodu ani z tylu poza napedem rower ten rozni sie tym ze kierownica jest bardzo wąska i brakuje hamulcy jedynie to co w nogach...
o ile kierownica jest dla mni zrozumiala bo przeciskac sie miedzy samochodami łatwiej ale co z tym napedem jakie sa tego plusy jakie minusy zastanawiam sie czy by niepokąbinowac tak z moim rowerem bo stalby sie niezawodny dziekuje i prosze o odpowiedz pozdro [/B]
 Odpowiedz
rafbud1986

Odp: Budowa napedu od podstaw2008-04-21 23:27
OOOO i troche sie wyjaśnilo to sie chyba nazywa single speed...Wiecie coś na ten temat jakiej firmy graty trzeba kupic i jakie sa tego plusy i minusy odpiszcie prosze bo sam sobie nieodpowiem pozdro aha no i niesprecyzowalem bo te rowerki to mtb z amortyzacja hamulami v-brake itp. tylko ten naped

[Modyfikowane: 2008-04-21 23:28]

Odpowiedz
noid
Dystans: 1210km

Odp: Budowa napedu od podstaw2008-04-22 17:21
"OOOO i troche sie wyjaśnilo to sie chyba nazywa single speed...Wiecie coś na ten temat jakiej firmy graty trzeba kupic i jakie sa tego plusy i minusy"
tak, to jest single speed. Jesli masz piaste na kasete to kupujesz specjalny reduktor. W zestawie dwa dystanse i jedna zebatka(mozna sobie wybrac ilosc zebow) koszt to ok 50zl tanszym sposobem jest rozebranie starej kasety na czesci i wyciagniecie jednej zebatki i dystansow(podkladek) ktore sa miedzy zebatkami i wsadzenie ich na nasza piaste z singlem:) kasete mozna znalezc w serwisie za free(jesli maja do wywalenie) lub odkupic za dyszke:P. Jeszcze jest sprawa napinacza. Jezeli masz poziome haki do kol to nie ma problemu a jezeli pionowe to musisz zakupic napinacz lancucha ktory przypomina przerzutke(koszt 30zl) lub wsadzic przerzutke i tak podregulowac, zabezpieczyc zeby byla w odpowiedniej pozycji, nie ruszala sie i napinala lancuch.
Na singlach smigaja glownie ludzie ktorze 'skacza':) dlaczego? raz ze mniejsza masa a dwa ze malo kiedy uzywa sie przerzutek w jezdzie typu street/dirt.

na plus dla singla zalicza sie:

brak spadajacego lancucha
troszke mniejsza waga calego roweru
brak linki, zadnej regulacji przerzutki itp

na minus

jesli ktos jezdzi w dalekie trasy to single speed jest raczej nie na miejscu bo trzeba uzywac roznych przelozen

czesciej trzeba wymieniac zebatke

Sam smigam na singlu i jest ok;) z przodu mam blat 28 a z tylu 14.

"rower ten rozni sie tym ze kierownica jest bardzo wąska"

tutaj jest plus i minus. Dzieki waskiej kierze latwo i szybko idzie manewrowac ale przy wiekszych predkosciach jak wjedziesz na dziure to mozesz kierownicy nie utrzymac:/ nawet na ma malych dziurach zle sie jezdzi z krotka kierownica dlatego warto kierownice skracac ale z umiarem.

" i brakuje hamulcy jedynie to co w nogach..."

tez smigam bez hampli i szczerze mowiac nie jest zle ale trzeba ostroznie jezdzic i miec oczy wokol siebie:) jest to dobra opcja jesli osoba bez hamulcy poroszusza sie po kraweznikach:) w pracy kuriera minimum tylni hamulec powinien byc...

[Modyfikowane: 2008-04-22 17:25]

Odpowiedz
rafbud1986

Odp: Budowa napedu od podstaw2008-04-22 23:37
O dziekuje bardzo za te informacje przydały sie ale zdalem sobie sprawe ze to niejest takie hop siup to że mniej nieoznacza ze łatwiej........
Wszystkie przeróbki jestem w stanie wykonac ale...głównie śmigam po mieście ale teraz gdy sezon na bike sie zaczal to pewno gdzies poza miasto się bede wybierał i z tym kiszka bo bez przeżutek w trasie to by było troche cierzko ale twoim zdaniem warto jest w coś takiego zainwestowac noid
 Odpowiedz
noid

Odp: Budowa napedu od podstaw2008-04-23 8:01
single w miescie moze nie byc taki zly jesli dobierzesz odpowiednie przelozenie dla siebie;) oczywiscie po paru dniach dopiero sie przyzwyczaisz;)) jesli masz jezdzic w trasy to raczej odradzam:/ zawsze mozesz sklecic singla z tej kasety, stara przerzute i zobaczyc jak sie smiga:)albo najlepiej walnij z przodu lancuch na zebatke 32 a z tylu 18-14 i smigaj tak sobie bez zmiany przelozen:)) jesli bedzie git to montuj prawdziwego singla.
Osobiscie podoba mi sie singlespeed bo nawet jak mialem przerzutki to ich nie zmienialem:D
 Odpowiedz
rafbud1986

Odp: Budowa napedu od podstaw2008-04-23 8:59
O to jest zajebisty powód ustawie na tych kółeczkach co ty napisales i zobaczymy ale napisałes ze ta zębatka bedzie sie szybciej zcierała...a jakie masz hamulce czy trudno zamontowac tarcze zamiast v-break?? ja to jestem noga teraz za duzo nowych rzeczy powstalo podstawowe rzeczy to naprawie ale o trudniejsze wole sie zapytac mysle tez o kupnie nowej ramy tylko dużą bo mam 198 hihi
 Odpowiedz
noid

Odp: Budowa napedu od podstaw2008-04-23 11:18
"ale napisałes ze ta zębatka bedzie sie szybciej zcierała" no teoretycznie tak:) w przerzutkach smigasz lancuchem po calej kasecie i zebatki wolniej sie zcieraja a na singlu caly czas pilujesz jedne i te same zabki:). Ja smigalem na reduktorze z rok i z tylu zeby sa ok moze nawet kolejny rok by przesmigaly:) gorzej wygladala sprawy zebow u korby poniewaz niktore sie wylamaly, inne pokrzywily ale z tego co wiem to w tej korbie co ja mialem to blaciki byly bardzo slabe. Tak wiec nie spilujesz napedu po tygodniu:P.

"a jakie masz hamulce czy trudno zamontowac tarcze zamiast v-break??" nie mam hampli:P gdzies w pudle jest rozwalona tarczowka:D. Jesli chodzi o montowanie hamulcy tarczowych to jest to dosyc prosta sprawa pod warunkiem, ze w ramie masz

mocowanie pod hamulec tarczowy
oraz
piaste przystosowana pod montaz tarczy.
-------------------
http://www.dobrerowery.com/product_info.php?produc ts_id=972

<-piasta ta po lewej stronie ma 6otworow na ktore przyklada sie tarcze i przykreca srubami:) jesli masz takie cos to mozesz montowac tarcze.

jesli masz mocowanko pod zacik hamulca ->

http://www.rower.com/images/bb_l/396.jpg

to pelen sukces:D szukaj takich mocowan przy tylnim kole po lewej stronie

edit: jesli chodzi o montaz tarczy z przodu to sprawa ma sie podobnie czyli na amortyzatorze czy widelcu musisz posiadac podobne mocowanie co w ramie i musisz miec piaste z mocowaniem pod tarcze

[Modyfikowane: 2008-04-23 11:21]

Odpowiedz
rafbud1986

Odp: Budowa napedu od podstaw2008-04-23 22:32
Czy miejsce na amorku i na ramie jest to sprawdze dopiero po jutrze ale dzieki zajebiście ze powstają takie strony bo zawsze mozna sie czegos dowiedziec a jakiej firmy warto zakupic hamule?? bo rozumiem ze ty masz tarcze tylko z tyłu?! A rame ?? jakiej fimy?? bo jest ich naprawde bardzo duzo...
 Odpowiedz
noid

Odp: Budowa napedu od podstaw2008-04-24 14:49
"a jakiej firmy warto zakupic hamule?? bo rozumiem ze ty masz tarcze tylko z tyłu?!"

tak, mam tarcze na tyl gdzies w pudle:D.
Zalezy czy chcesz mechaniczny hamulec czy hydrauliczny i ile masz kasy. Przedstawie kilka hampli mechanicznych najtanszych na rynku.

Octane one, earth works, winzip jest to jeden hamulec produkowany pod roznymi nazwami:) ja mialem earth worksa black box i kupilem go za jakies 120zl. Hampel naprawde swietnie hamuje. Jedyna wada to taka ze po roku zlapal luz na zacisku ale mozliwe ze zle mialem ustawione klocki.

http://allegro.pl/item345345267_hamulec_tarczowy_o ctane_one_rewelacja_nowe_.html

----------------------
Avid bb5 ktory zdobyl bardzo duza popularnosc ze wzgledu na super prace, sile itd;). Jedyny minus to tarcza(ta 160mm) ktora kiepsko odprowadza cieplo i trzyma sie na niej syf(malo otworkow ma..). W jezdzie po blotnistym terenie tarcze sie nie spisuje ale tak czy siak warto kupic ten hamulec i za jakis czas zmienic tarcze. Do tego hampla super spisuje sie klamka avid fr5;))
--------------------
Avid bb7 czyli nastepca bb5 ktora ma reczna regulacje klockow czyli nie trzeba zadnych narzedzi zeby wyregulowac hampel na trasie. BB7 ma wieksza powierzchnie klocka niz BB5 i wogole git:PPnikt zlego slowa na ta tarcze nie mowi.

http://allegro.pl/item348362683_avid_bb7_160_tyl.h tml
--------------------
"A rame ?? jakiej fimy??" do jakiego stylu jazdy? i ile masz kasy:)
 Odpowiedz
kleryk
Dystans: 1174km
kleryk
Odp: Budowa napedu od podstaw2008-04-24 15:39
Ze sie tak wetne BB5 maja juz 180 tarcze widzialem nowki na prodej na Ebayu.
Z ramkami to tez sie moze wetne z prywata mam na sprzedarz dwie do totalnie roznych stylow jazdy.Ta do XC to Carrera w polsce zopelnie nie znana,produkuje to Merida dla sie ci tutejszych sklepow z rowerami

ZałącznikZałącznik: P1000841.jpg
(Rozmiar: 156.11Kb, Czas pobierania: 219 sekund)
ZałącznikZałącznik: P1000833.jpg
(Rozmiar: 153.33Kb, Czas pobierania: 219 sekund)

Następna strona Odpowiedz
Stron (6): [ 1  2  3  4  5  6  >  » ] Stwórz nowy wątek
Poprzedni wątek:Jak ściągnąć bębenek z piasty shimano M656
Następny wątek:Serwis
Przejdź do forum: