BIKE.PL - rowery BIKE.PL - rowery rowery,wszystko o rowerach, rower, rowerowe forum, vortal rowerowyrowery,wszystko o rowerachrowery,wszystko o rowerach
poradnikrowery,wszystko o rowerach, rower, rowerowe forum, vortal rowerowysłownikrowery,wszystko o rowerach, rower, rowerowe forum, vortal rowerowykonkursrowery,wszystko o rowerach, rower, rowerowe forum, vortal rowerowylinkirowery,wszystko o rowerach, rower, rowerowe forum, vortal rowerowyforumrowery,wszystko o rowerach, rower, rowerowe forum, vortal rowerowyKlubowiczerowery,wszystko o rowerach, rower, rowerowe forum, vortal rowerowy
 Forum

dyskusje rowerowe » sprzęt » Jaki amortyzator do Trek 3700

Pokaż: Dzisiejsze listy | Szukaj
Powiadom znajomego | Przełącz widok 
Stwórz nowy wątek
AutorWątek
rafiu
Dystans: 183km

Jaki amortyzator do Trek 37002008-02-10 17:36
Witam wszystkich,
chciał bym wymienić w swoim Treku 3700 przedni amortyzator. Obecny (RSt 191 C5) ma już spore luzy.
Jaki najlepiej zaproponowali byście do mojego roweru? Poproszę o konkretne modele (ew. linki do Allegro). Na amortyzator mogę wydać około 300PLN. Ponieważ używam hamulców tarczowych, najlepiej jak miał by mocowanie tylko do D-Brake'ów

Tak naprawdę nigdy wcześniej nie wymieniałem amortyzatora w rowerze. Nie wiem jakie przeszkody mogę napotkać podczas robienia tego, jak trudne to jest, jakich narzędzi powinienem użyć (jakieś specjalne, czy wystarczy jakiś młotek i zestaw kluczy rowerowych)?

Dzięki za wszelkie wskazówki i podpowiedzi.

Dzięki
Rafał

Odpowiedz
kleryk
Dystans: 1174km
kleryk
Odp: Jaki amortyzator do Trek 37002008-02-10 18:26
Rafiu,jaki skok by ci odpowiadal,nastepna sprawa.Jakie D- BREJKI w zyciu o czyms takim nie slyszalem.Czy przypadkiem nie masz na myssli V brejkow??
Po zdemontowniu starego amorka z ramy zciagnij z niego pierscien zaznaczony na fotce czarna strzalka(na fotce jest juz podniesiony noramlnie scisle przylega do korony to muj nie uzywany amor wiec dlatego troche podrdzewial).Postaraj sie go nie uszkodzic,mozna to zrobic podwazajac go czyms przy tym wglebieniu ktore zaznaczylem droga strzalka.Pierscien zaloz do nowego kupionego,Jest to czesc sterow z towojego roweru i lepiej zeby pozostaly one w komplecie.Dokup rowniez te gwiazdke ktora znajduje sie w roze sterowej,fotka B.Mozesz ja probowac czyms wybic.Nazedzia raczej standardowe i wedlog wlasnej pomyslowosci.
Przy zakupie patrz na dlugosc rury sterowej.przyciac zawsze mozna,przedluzyc juz nie bardzo.
Moze cos takiego ??
http://www.allegro.pl/item305725112_sr_suntour_xcr _l_o_100mm_model_2008_new_desing_.html

ZałącznikZałącznik: Fork a.jpg
(Rozmiar: 35.63Kb, Czas pobierania: 292 sekund)
ZałącznikZałącznik: Fork b.jpg
(Rozmiar: 43.72Kb, Czas pobierania: 264 sekund)

Odpowiedz
rafiu

Odp: Jaki amortyzator do Trek 37002008-02-10 19:01
Dzięki za radę, a D-brake'i to z języka angielskiego hamulce tarczowe - Dics Brake'i. Myślę że każdy użytkownik roweru powinien o takim określeniu słyszeć (D-brake'i) ;).
Co jest w komplecie gdy kupuje się nowy amortyzator? Czy wspomniana gwiazdka powinna być w komplecie, czy powinienem dokupić ją extra?
Oryginalny amor, który mam ma skok chyba 100mm. Mam rozumieć, że jeżeli założę 130mm nie zmieni to komfortu jazdy na moim rowerze?
Dzięki
Rafał
 Odpowiedz
kleryk
kleryk
Odp: Jaki amortyzator do Trek 37002008-02-10 19:14
Rafiu mieszkam w Angli 6 lat moi najlepsi kumple to Anglicy i mechanicy ze sklepu rowerowego(sami rowezysci)i nigdy nie slyszalem zeby ktorykolwiek uzyl tego sformulowania wiec nie p.... :))
W komplecie z Forkiem masz tylko Fork,jezeli jest dostosowany do hantli V to beda rowniez piwoty.Cala reszte nalezy dokupic.Nigdzie nie dostaniesz tego pierscienia bo to czesc sterow wiec jak go uszkodzisz to raczej kup nowe stery.
Amorek o skoku 130 mm zmieni ci geo ramy na choppera.Troche to utrudnia podjazdy chyba ze masz plynna regulacje skoku.No i klasyczny XC troche idiotycznie wyglada.
Komfortu to raczej nie poprawi wiec raczej dobry amorek o skoku 100mm albo kiepski o 130,w tej cenie.Pozatym wraz z skokiem wzrasta waga,co dla niektorych to wazne.
 Odpowiedz
rafiu

Odp: Jaki amortyzator do Trek 37002008-02-10 20:40
Dobra... pomińmy już jak się mówi na hamulce tarczowe ;)
kleryk - co uważasz o tym amorku do którego dostałem link?
Skoro gwiazdka to element sterów, to jedyna opcja, to wyjąć gwiazdkę z poprzedniej rury sterowej? Będzie się nadawała do użytku jeszcze? Czym ją najlepiej stamtąd wyciągnąć?
 Odpowiedz
kleryk
kleryk
Odp: Jaki amortyzator do Trek 37002008-02-10 21:04
Zle mnie zrozumiales ta podkladka tulejka nie wiem jak to nazwac ze zdjecie nr 1 to jest czesc sterow.Gwiazdke owszem mozna wybic najlepiej za pomoca mlotka i jakiegos dlugiego a dosc grobego preta ,rorki.Wybijac ja w dol w strone goleni,bedzie sie nadawac do powtornego uzycia,ale to nie drogi staf wiec nie wiem czy sobie glowe tym zawracac,dostaniesz w kazdym rowerowym.Wazniejszy jest ten pierscien.
Nie mam za duzo doswiadczenia z tanszymi amorkami zawsze mialem RSy.Ten SUNTOUR wyglada calkiem calkiem i jakos mam wiecej zaufania do nich niz do RST
http://www.allegro.pl/item306393122_amortyzator_su ntour_xcr_rl_blokada_na_kierownicy.html
To jest tez ciekawa propozycja,Blokada skoku na kierownicy,W RSie to fajna sprawa zwlaszcza przy wiekszym skoku.Tu na jednej fotce widac brak tegoz pierscienia przy laczeniu sie rury sterowej z korona.
 Odpowiedz
rafiu

Odp: Jaki amortyzator do Trek 37002008-04-13 15:08
Witam ponownie,
chcę troszkę obudzić mój poprzedni wątek dotyczący zakupu przedniego widelca do mojego Treka 3700.

Co sądzicie o tym widelcu:
http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx?Mod elID=11776

... jeżeli ten nie, to który mi polecacie do mojego roweru?
Chcę coś kupić w UK (tu mieszkam). Z Polski nie opłaca mi się targać, bo więcej będzie mnie kosztowała przesyłka niż kupno tu drożej widelca o podobnej klasie.

Na widelec mógł bym przeznaczyć jakieś 80-85 GBP. Proszę o jakieś porady dotyczące zakupu - ewentualnie ze sklepu internetowego w UK.

Zależy mi na widelcu, który nie złapie mi po 500KM luzu. Używam hamulca tarczowego, więc widelec może być przystosowany tylko do tego typu hamulca.

Dzięki i pozdrawiam
Rafał

[Modyfikowane: 2008-04-13 15:09]

Odpowiedz
kleryk
kleryk
Odp: Jaki amortyzator do Trek 37002008-04-15 16:06
Szkoda ze nie mam chwilowo nie mam interntu i musze kozystac z kafei.Mam do sprzedania Rock Shox Judy4 w idealnym stanie ale juz pojechala na sprzedaz do polski.
Manitou raczej odradzam nie sa rewelacyjne w dzialaniu.

http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx?Mod elID=21563

http://cgi.ebay.co.uk/MARZOCCHI-MZ-SUPERCOMP-SUSPE NSION-MTB-FORK-RRP-120_W0QQitemZ280216308927QQihZ0 18QQcategoryZ36135QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZVie wItem

Poapatrz ewentualnie za jakims innym modelem z 2007/8 na Ebayu.Ceny sa swietne(kupilem sobie ostatnio poltora rocznego marzocha i jestem zadowolony w 1000% )Wielkosc skoku polecam 100,ewentualnie wiecej ale z mozliwoscia regulacji.
Niestety nie moge odpisywac i radzic na bierzaca bo jak juz wspomnialem mam awarie netu ktora sie ciagnie juz tydzien
:(( kochane BT
 Odpowiedz
rafiu

Odp: Jaki amortyzator do Trek 37002008-04-15 16:20
Ja mam na myśli tylko nówki... nie używane i koniecznie muszą mieć mocowanie do hamulca tarczowego.
Jak juz bedziesz mial net, to wylij mi linki ofert sklepow internetowych, gdzie spokojnie moge zaplacic karta lub PayPallem.

A jezeli chodzi o BT, to ja na poczatku tez mialem problem. Dzwon do nich. Pisz maile. Skontaktuja sie, tylko napisz im, ze bedziesz chcial zrezygnowac!!! Wtedy szybko ci odpisza, albo oddzwonia do ciebie.
Teraz necik w domu dziala mi juz super.
Wiem, ze to nie porada w sprawach BT, ale zobacz, gdzie masz podlaczony router. Jezeli nie do Master-Socket, to pierwsze co beda ci kazali zrobic, to podlaczyc do Master Socket. Tylko jedno takie gniazdko masz w mieszkaniu i BT odpowiada za net tylko z tego gniazdka. Wszelkie samorobki typu przedluzacz, czy inne gniazdka w mieszkaniu BT nie bierze pod uwage i nie uwzglednia ci reklamacji :)
Pomimo, ze mieszkam w nowym budynku wszystkie gniazdka sa na tyle skaszanione, ze net dziala mi tylko w Master Socket. Jak wpinam do innego gniazdka, to zrywa mi polaczenie!!!

Pozdro
RS
 Odpowiedz
kleryk
kleryk
Odp: Jaki amortyzator do Trek 37002008-04-15 16:29
Mieszkam tu juz ponad 6 lat i mam z BT spore doswiadczenie :((
Czemu uwazasz ze na Ebayu nie moze by nowek??
Ten drugi link byl jesli sie nie myle do nowego marzocha,pozatym nie znam modelu marzcha ktory nie mial by mocowania na tarcze.(zwlaszcza te nowe modele)
I nastepna sprawa w tej cenie nowy naprawde niezly amor w sklepie jakimkolwiek to ci tu ciezko bedzie kupic.No chyba ze chcesz RST lub Santoura :(((
Następna strona Odpowiedz
Stron (3): [ 1  2  3  >  » ] Stwórz nowy wątek
Poprzedni wątek:korba, suport...
Następny wątek:Shimano BR-M485
Przejdź do forum: