BIKE.PL - rowery BIKE.PL - rowery rowery,wszystko o rowerach, rower, rowerowe forum, vortal rowerowyrowery,wszystko o rowerachrowery,wszystko o rowerach
poradnikrowery,wszystko o rowerach, rower, rowerowe forum, vortal rowerowysłownikrowery,wszystko o rowerach, rower, rowerowe forum, vortal rowerowykonkursrowery,wszystko o rowerach, rower, rowerowe forum, vortal rowerowylinkirowery,wszystko o rowerach, rower, rowerowe forum, vortal rowerowyforumrowery,wszystko o rowerach, rower, rowerowe forum, vortal rowerowyKlubowiczerowery,wszystko o rowerach, rower, rowerowe forum, vortal rowerowy
 Forum

dyskusje rowerowe » trasy i wycieczki » Ogolnopolska mapa tras rowerowych

Pokaż: Dzisiejsze listy | Szukaj
Powiadom znajomego | Przełącz widok 
Stwórz nowy wątek
AutorWątek
authoralek
Dystans: 104km

Ogolnopolska mapa tras rowerowych2006-12-04 3:49
Co wy na to a zeby stworzyc ogolno polska mape tras, sciezek i szlakow rowerowych? MOzna by tam dodawac nowe tras szlaki itd? jak myslicie? Ja naprzyklad czesto zastanawiam sie gdzie by tu skoczyc na wakacje tak mapka z opisem kazdej trasy i zdjeciami napewno ulatwilaby nie jednemu wybor. Co wy na ten temat powiecie?
 Odpowiedz
lukarski
Dystans: 405km
lukarski
Odp: Ogolnopolska mapa tras rowerowych2006-12-06 7:42
Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić jak znam życie często się coś takiego proponuje jednak tylko na tym się kończy
 Odpowiedz
szara myszka
Dystans: 56km

Odp: Ogolnopolska mapa tras rowerowych2006-12-12 12:50
cos w stylu atlasu rowerowego????mysle ze to dobry pomysł...
 Odpowiedz
kola303
Dystans: 165km
kola303
Odp: Ogolnopolska mapa tras rowerowych2006-12-13 23:59
Szczerze powiem, że ja sobie tego nie wyobrażam. Będę całkiem zadowolony jeżeli będę mógł bez problemów nabyś sobie mapy topograficzne terenów po których się jeździ lub planuje dopiero wyjazd. Na takiej mapie samemu można sobie wyznaczyć sympatyczną traskę i starać się jej trzymać. Z doświadczenia już wiem, że te wyznaczane przez różne PTTKi i inne jakoś nie pokrywają się z moimi oczekiwaniami;)
 Odpowiedz
uruk-hai
Dystans: 405km

Odp: Ogolnopolska mapa tras rowerowych2006-12-21 11:50
Ale porządna firma kartograficzna by sobie z tym poradziła. Np austriacki Kompass. Nabyłem sporo map tej instytucji. Świetnie pasują do mapników rowerowych a mapy pozwalają dobrze zorientować człowieka w sytuacji. Nie wiem czy istnieje ale skoro istnieje szlak z Austrii na Norkapp , to chciałbym być włascicielem takiego zbioru map na ten temat.

Słowacy wydali tez zbiór który swym zasiegiem obejmuje cała Słowację - kilka z nich testowałem w trasie - i jestem z nich zadowolony.

To chyba kolejne marzenia w związku ze zbliżającym się nowym rokiem: w stylu słowackim/austriackim mapy rowerowe Polski .... :D
 Odpowiedz
authoralek
Dystans: 104km

Odp: Ogolnopolska mapa tras rowerowych2006-12-21 14:40
tylko chodzi o to ze jak jakas firma podejmie sie robienia takiej mapy-niech nie uwzglednia tylko szlakow rowerowych... mi chodzi o mapke na ktorej kazdy moglby opisac trase warta podzielenia sie z innymi rowerzystami... taka mapka po wydrukowaniu swietnie by sie nadawala do mapnika... Wiem ze kazdy powie-"wez olowek kartke i mape i wyznacz sobie sam" ale przeciez takimi skarbami jakim sa niektore nasze sciezki powinnismy sie dzielic z wszystkimi....
 Odpowiedz
Wojo
Dystans: 167km
Wojo
Odp: Ogolnopolska mapa tras rowerowych2006-12-22 16:23
Mysle, ze troche przesadzacie..Map jest tak duzo, ze naprawde mozna wybierac, grymasic ale wreszcie wybrac odpowiadajaca nam mape... Mapy topograficzne sa do kupienia w kazdym (lepszym) sklepie z mapami... Po prostu trzeba poszukac... Ja osobiscie wole jednak jezdzic z mapami ogolno-turystycznymi. Na tych 'rowerowych' nie ma bardzo czesto szlakow pieszych i wogoel trudno sie polapac gdy sie zgubi szlak... Natomiast na tych mapach 'ogolnych' jest wszystko, trzeba jednak troche znac sie na mapie:) Smigalem tez po czeskich Jesenikach i tutaj rowniez mapy rowerowe nie zdaly egzaminu.... Podkersle jednak fakt, iz ja troche kombinuje dobierajac szlak... To chwile pieszym, to rowerowym, zeby zobaczyc jak najwiecej i doznac zastrzyku adrenaliny...;-)

pozdrower
 Odpowiedz
sebekfireman
Dystans: 46km

Odp: Ogolnopolska mapa tras rowerowych2006-12-22 23:44
Tzn ja najbardziej byłbym zadowolony jakby powstała taka mapa turystyczno-fotograficzna całej Polski na podobieństwo takiej jaką sam tworzę - oczywiście moja mapa obejmuje tylko mój rejon, ale jakby tak każdy taką mapę stworzył w swoim rejonie to byłaby to świetna sprawa na planowanie wakacji i wypadów rowerowych.

Moją mapę można obejrzeć pod adresem - http://www.mapaturystyczna.xt.pl
Coś podobnego stworzył także mieszkaniec Koszalina - http://www.okolica.koszalina.prv.pl/

[Modyfikowane: 2007-02-09 15:13]

Odpowiedz
kasperek
Dystans: 179km

Odp: Ogolnopolska mapa tras rowerowych2007-03-23 8:13
O to właśnie chodzi. Sebek stworzył coś dla własnego rejonu i opublikował w internecie, jeżeli wszyscy pójdziemy tą drogą będziemy mogli wrzucić te mapki na jedną, ogólnie dostępną stronę internetową. W ten sposób powstanie "rzetelna" mapka polskich szlaków. Potrzebujemy jednak osoby, która zajmie się administracją tej stronki, chyba że udałoby się wcisnąć nasze mapki na bike.pl :) Kto się podejmuje? (ja muszę pisać mgr więc odpadam...)
 Odpowiedz
Kolarzowka
Dystans: 21km

Odp: Ogolnopolska mapa tras rowerowych2007-03-24 20:34
Wojo >>>
żeby nie szukać po sklepach, bo nie każdy ma dostęp do tych lepszych (tak jak ja) >>> do znudzenia będę polecać mój ulubiony internetowy serwis z mapami ...
atlasów rowerowych jest tam całe mnóstwo, nawet te słowackie (obłożenie całej Słowacji).

http://www.bosfor.pl/index.php?m=Map&MID=16&am p;MKID=5

Uruk-hai >> >
nie znam map Kompasu, ale może będą Ci pasować te polskie: wydawnictwo BiK wydało atlasy rowerowe chyba już wszystkich województw (mam 3 województwa ościenne i polecam)
Wielkopolska ma sporo atlasów Topmapy. Dla Sląska coś tam zrobił ostatnio chyba Compass...
Jak kliknicie na nazwe, to się wiecej pokazę - tak to trochę dziwnie skonstruowany ten dział:

http://www.bosfor.pl/index.php?p=Guide&catID=3 0&grID=73

Co do map topograficznych, to w tym sklepie są dostępne setki całej Polski i pięćdziesiątki też, tyle że w okładkach, więc na rower tak sobie. Są też jakieś podwójne arkusze pięćdziesiątek, ale tych jeszcze nie wypróbowałam.

http://www.bosfor.pl/index.php?m=Map&MID=30&am p;ID=6&MKID=6

authoralek >>>
Dobra mapa TO JEST TO! A jeśli macie jakieś swoje fajne sprawdzone traski, których nie ma na wydanych juz mapach, to może opiszcie je i każdy sobie na swojej mapie / atlasie dorysuje :-)
Następna strona Odpowiedz
Stron (4): [ 1  2  3  4  >  » ] Stwórz nowy wątek
Poprzedni wątek:Farmers Insurance Open golf tournament
Następny wątek:Mr. Dowdy is an Official Distributor for Kelley Athletic
Przejdź do forum: