BIKE.PL - rowery BIKE.PL - rowery rowery,wszystko o rowerach, rower, rowerowe forum, vortal rowerowyrowery,wszystko o rowerachrowery,wszystko o rowerach
poradnikrowery,wszystko o rowerach, rower, rowerowe forum, vortal rowerowysłownikrowery,wszystko o rowerach, rower, rowerowe forum, vortal rowerowykonkursrowery,wszystko o rowerach, rower, rowerowe forum, vortal rowerowylinkirowery,wszystko o rowerach, rower, rowerowe forum, vortal rowerowyforumrowery,wszystko o rowerach, rower, rowerowe forum, vortal rowerowyKlubowiczerowery,wszystko o rowerach, rower, rowerowe forum, vortal rowerowy
 Forum

dyskusje rowerowe » serwis » Deore vs LX

Pokaż: Dzisiejsze listy | Szukaj
Powiadom znajomego | Przełącz widok 
Stwórz nowy wątek
AutorWątek
PRZEMOnr1
Dystans: 114km

Odp: Deore vs LX2006-07-26 16:21
Zmieniałem cały napęd z 7 na 9 więc zmieniłem i przerzutke tylnią(kupowałem komplet i tak było łatwiej zbić cene), w acarze mam do wymiany rolki i może kiedyś zamontuje ją w jakimś innym rowerze.

Nie zauważyłem pogorszenia precycji działania, która oczywiście w większym stopniu zależy od manetek.

Ja nie jeżdże za wiele po lasach więc mówie o naturalnym zużyciu a nie uszkodzeniach.

Jak chcesz wierzyć w bajki jakie piszą na stronach o: "...płynniejszym działaniu przy mniejszym nakładzie pracy przy regulacji..." itd. to prosze bardzo. Zadbana przerzutka z tańszej grupy chodzi podobnie do tych droższych (troche miałem z tym doczynienia, więc się orientuje).

Z drugiej strony taki XTR błyszczący w słońcu może budzić zazdrość i respekt innych rowerzystów<hahaha>
 Odpowiedz
kalahari1-1
Dystans: 267km
kalahari1-1
Odp: Deore vs LX2006-07-26 18:09
no co do tych bajek to przesadzasz, myślę że nie ja jeden miałem okazje zajechać kilka przerzutek i mówiąc o działaniu ich popiera się to raczej doświadczeniem ( to jest forum rowerowe więc myśle że nikt(no może nie nikt) tutaj nie wchodzi nawet nie jeżdżąc na rowerze tylko czytając te "bajki" . Powiem tak wytrzymałość Twojej acery napewno zawdzięczasz tym , że nie jeździsz dużo w terenie.... ja miałem okazje zajechać acere po ok 1500km jeździłem duużo w terenie i zapewniem Cię że startując np. z 3 razy w jakimś maratonie czy wyścigu(w górach bądź w terenie) - gdzie obciążenia napędu są duże to acera zacznie łapać luzy i się poprostu sypać - im wyższa grupa tym większa wytrzymałość i to nie są bajki ( chociaż od lx w górę żywotności są podobne wg. mnie:) )
Wierze ,że acera może wytrzymać długo ale spokojnej jazdy , mam znajomego , który jeździ na rowerze krosowym głównie asfalt lub ew. szutrówki i od 18000 ma ALIVIO - też musię trzyma ale jestem przekonany, że jakbym przełożył ją do mojego roweru to już długo by nie pociągła

na koniec ja nie jestem zdania , że precyzja działania przerzutki zależy w większości od manetek - uważam natomiast że większość zależy właśnie od przerzutki jej dobrym wyregulowaniu( czego nie da się zrobić gdy przerzutka ma już za duże luzy) no i również od czystości pancerzy i linek...

pzdr.

[Modyfikowane: 2006-07-26 18:16]

Odpowiedz
sebekfireman
Dystans: 46km

Odp: Deore vs LX2006-07-26 21:14
Venom a od kiedy to XTeki muszą mieć odwrotne prowadzenie? Są wersje które mają normalną sprężynę.

blink182 a pewnie że różnicę poczuję - przesiadłem się z XTeka po 8000 km na Alivio i różnica była kolosalna dla Alivio - bo nie ma to jak nowy sprzęt. Moje obecne Alivio ma ok. 5000 km i nic mu nie dolega.

>Bo prznajmniej dla mnie wydaje sie to troche smieszne jezeli >ktos nie widzi roznicy pomiedzy Alivio a XT...
Sorry zapomniałem - widzę różnicę w cenie :) W działaniu natomiast nie :) A tak wogóle to jakie Ty wielkie różnice w działaniu widzisz? Przerzutka czyta Tobie w myślach który bieg chcesz wrzucić? Czy może zauważyłeś że XTek zmienia przerzutkę o 0,01 sekundy szybciej niż Alivio?

> im wyższa grupa tym większa wytrzymałość i to nie są bajki >( chociaż od lx w górę żywotności są podobne wg. mnie:)
Zależy o jakim osprzęcie mówimy bo nie wszędzie wyższa grupa = większa wytrzymałość.
 Odpowiedz
kalahari1-1
kalahari1-1
Odp: Deore vs LX2006-07-26 21:21
to prawda nie zawsze ale wg mnie jeśłi chodzi o przerzutki tylnie tak jest :)
pzdr
 Odpowiedz
PRZEMOnr1
Dystans: 114km

Odp: Deore vs LX2006-07-26 21:48
Zgadzam się z wypowiedzią sebekfiremana.

Według Ciebie(kalahari1-1) obciążenia na asfalcie są małe to ciekawe, powiedz to kolarzą szosowym albo spróbuj się z nimi pościgać. Moim zdaniem jedynie ryzyko uszkodzeń w terenie jest sporo większe, ale pewnie się nie znam.
Jeżeli natomiast ważniejsza jest precyzja działania przerzutki od precyzji manetek to dziwne, że przerzutka przewidziana na 8 przełożeń działa na kasecie 9, odwrotnie się raczej nie da. O położeniu przerzutki decyduje precyzja manetek, wystarczy popatrzeć co jest droższe i bardziej skąplikowane.
 Odpowiedz
kalahari1-1
kalahari1-1
Odp: Deore vs LX2006-07-26 22:31
1.nie nie chodziło mi o to że na szosie się lajtowo jeździ czy coś w tym stylu i dobrze wiesz , że nie chodzi mi o te obciążenia (czepiasz się słów) chodzi o to że w terenie jest więcej nagłych niespodziewanych sytuacji, w których na siłe trzeba zmienić bieg...do tego ciągłe wstrząsy itp., większe ryzyko uszkodzeń też oczywiście ma znaczenie.

2.Źle sie wyraziłem pisząc "Wierze ,że acera może wytrzymać długo ale spokojnej jazdy" niekoniecznie spokojnej, może nawet ostrej ale nie w terenie....

3. nikt nie napisał, że się nie znasz... nie wiem skąd takimi tekstami sypiesz

4. ważne są i przerzutki i manetki , ale jak Ci dam rozklekotanom przerzutkę to co Ci da manetka...( w sumie na odwrót też:p)

5. "dziwne, że przerzutka przewidziana na 8 przełożeń działa na kasecie 9, odwrotnie się raczej nie da." tego niezabardzo zrozumiałem , ale odwrotnie się też da....

no dobra koniec
pzdr.
 Odpowiedz
Venom
Dystans: 72km
Venom
Odp: Deore vs LX2006-07-26 22:36
Ej Przmonr1 to wez zaloz sobie Twoje Alivio do kolarki:D
Sebekfireman to tez kazdy i wie nie szpanuj ze masz w domu katalog rowerowy...
I w ogole proponuje napisac do firmy Shimano ze nie ma juz sensu produkowac wyzszych modeli niz Alivo bo to jest bez celu...A tych wszstkich, ktorzy takowe (wyzsze) modele posiadaja nalezy zaczac szykanowac jako rozrzutnych, burzuji nie znajacych sie na niczym:D

A i jeszce cos na Alivio to mozna i 50000tys km zrobic jezdzac po bulki do sklepu.
...albo w niedziele do kosciola.
 Odpowiedz
kalahari1-1
kalahari1-1
Odp: Deore vs LX2006-07-26 22:51
ok jestem za ! napiszmy do Shimano :D :)
pzdr.
 Odpowiedz
Venom
Dystans: 72km
Venom
Odp: Deore vs LX2006-07-26 22:59
Wiec piszmy:D

Kto zalozy nowy topic?

Btw ma ktos adres tam do nich do tej Koreii albo innej Malezji???
Zeby bylo gdzie wyslac...:D
 Odpowiedz
blink182
Dystans: 1579km
blink182
Odp: Deore vs LX2006-07-27 13:17
lol jakie problemy....

wogóle najlepiej zacznijmy wszyscy jeździć na ukrainach bo przecież jak już wsiądziesz na Treka to jesteś szpanerem bo Ci się zabłyszczy w słońcu i komuś na ten widok stanie ... :/

poprostu zazdrość i żałość przez niektórych przemawia...

po co kupować Audi, skoro i maluchem da się pojeździć...?

a i kurwa kupię sobie XTR i wydrukuję zdjęcie i powieszę na ścianie... Boże zrozumcie w końcu, że jak ktoś na czymś lepszym jeździ to wcale nie musi być szpanerem ...

no i tak wogóle to peace....
Następna strona Odpowiedz
Stron (3): [ «  <  1  2  3  >  » ] Stwórz nowy wątek
Poprzedni wątek:Wadliwa dętka :P
Następny wątek:pytanie do rowerzystów z Bielska
Przejdź do forum: