BIKE.PL - rowery BIKE.PL - rowery rowery,wszystko o rowerach, rower, rowerowe forum, vortal rowerowyrowery,wszystko o rowerachrowery,wszystko o rowerach
poradnikrowery,wszystko o rowerach, rower, rowerowe forum, vortal rowerowysłownikrowery,wszystko o rowerach, rower, rowerowe forum, vortal rowerowykonkursrowery,wszystko o rowerach, rower, rowerowe forum, vortal rowerowylinkirowery,wszystko o rowerach, rower, rowerowe forum, vortal rowerowyforumrowery,wszystko o rowerach, rower, rowerowe forum, vortal rowerowyKlubowiczerowery,wszystko o rowerach, rower, rowerowe forum, vortal rowerowy
 Forum

dyskusje rowerowe » trasy i wycieczki » 260 km w 1 dzień

Pokaż: Dzisiejsze listy | Szukaj
Powiadom znajomego | Przełącz widok 
Stwórz nowy wątek
AutorWątek
bikergrzes
Dystans: 11km
bikergrzes
Odp: 260 km w 1 dzień2006-06-01 22:32
nie wiem ludzie tak do końca o co wam chodzi z tym siodełkiem
powiem wam tylko tyle że nie ma wygodniejszej jazdy jak w getrach z pampersem
sam w takich jeżdzę na wielodniowe wyprawy i nie mam żadnego specjalnego siodełka ze skóry i jakoś nie mam żadnych obtarć
po prostu jazda w zwykłej bieliźnie na rowerze to dla mnie koszmar
nawet jak przejechałem ponad 400km w ciągu jednego dnia to nie miałem żadnych obtarć

a odnośnie pedałów spd to po prostu mówiąc językiem naukowym: umiejętna jazda w pedałach spd w porównaniu ze zwykłymi pedałami poprawia efektywność pracy o 30 % więć na każde 100 km pokonasz o 30 km więcej :) a co już nie mówiąc dopiero o podjazdach

Odpowiedz
Roberto
Dystans: 284km

Odp: 260 km w 1 dzień2006-06-03 19:55
Coz masz szczescie, ze jak dotad nie doznales zadnego uszczerbku na zdrowiu. Ja, siodelko ( zelowe) w rowerze wyprawowym wymienilem na skurzane po kilku wyprawach.
Teraz wiem co to jest komfort.

Jak mniemam ty nigdy nie dosiadales skury, nieprawdaz?
 Odpowiedz
Mkrowerek
Dystans: 266km

Odp: 260 km w 1 dzień2006-06-07 13:23
Ilu nas tutaj, tyle zdań bedzie na temat siodełek, wazne żeby sie przyzwyczaić do danego siodełka :)

Wogóle fajny temat założony "260 km w 1 dzień" :D Ja dopiero zaczynam jazde w tym roku mozna powiedzieć, matura dała sie odczuć hahaha a temat sobie przeczytałem co by sie podbudować bo jutro mam 160 km do pokonania, ale staram sie być dobrej myśli, tak jak to pisali przedmówcy :] Gatki z pampersem są (jak dla mnie najlepiej sie w nich jeździ), SPD są (tez już żyć bez nich nie moge), obcisła koszulka jest, no i sliki - niestety 2.0" :/

A jeszcze apropo dłuzszych tras to ja sobie do bidonu robie energy drinki, podobno jest to niewskazane na rower, gdyz zwiększa sie zapotrzebowanie na napoje, ale daje jednak troche mocy, a dotankować sie zawsze mozna w przydrożnym sklepiku. Polecam "Red Plus" :D
 Odpowiedz
sebekfireman
Dystans: 46km

Odp: 260 km w 1 dzień2006-06-16 10:30
Efektywność pracy w SPD zwiększa się o 30%?

Coś chyba gdzieś źle się naczytałeś bo jeżeli w zwykłych platformach dystans 100 kilometrów robię w 4 godziny to w SPD w takim czasie powinienem zrobić dystans 130 km, a to daje jazdę ze średnią 32,50 km/h.
Wg mnie SPD przy prawidłowym pedałowaniu zwiększą efektywnośc o max. 5%, chociaż tak czy tak wydaje mi się wynik dużo zawyżony.
 Odpowiedz
lukarski
Dystans: 405km
lukarski
Odp: 260 km w 1 dzień2006-06-17 8:38
racja też ostatnio się zastanawiałem nad tymi procentami i napewno 30 procent to przesada
 Odpowiedz
bikergrzes
bikergrzes
Odp: 260 km w 1 dzień2006-06-19 16:29
DROGI sebekfireman

z całm szacunkiem o Tobie i o Twojej inteligencji ale chyba nie myślisz prawidłowo.

Zastanów się sam:
Jeżdzisz na zwykłych platformach czyli tylko "pchasz" pedały czyli mówiąc bardziej naukowo używasz ogólnie przedniej części uda czyli mięśnia czworogłowego uda.

Następneie przesiadasz się na SPD i możesz nie tylko "pchać' pedały ale także "ciągnąć" i Twoje "maksymalne" 5% poprawy uzyskujesz wtedy gdy masz zanik mięśnia dwugłowego uda :P

Normalny człowiek jeżdzący w SPD jedną nogą naciskając na pedał równocześnie ciągnie go drugą nogą używając dolnej części uda czyli tak jak pisałem mięśnia dwugłowego uda. I po krótkiej nauce jazdy w SPD może spokonie osiągnąć te 30%

Więc proszę nie wypowiadaj się w sprawach o których nie masz zielonego pojęcia

Z wyrazami uznania życzę szerokiej drogi na pedałach platformowych
 Odpowiedz
sebekfireman

Odp: 260 km w 1 dzień2006-06-19 19:15
No jasne ja nie mam zielonego pojęcia a większość bikerów jeżdżąca prawidłowo w SPD osiąga średnie prędkości na trasie powyżej 32 km/h. Szkoda tylko że jakoś ciężko spotkać ludzi którzy na góralu jadą sobie cały czas powyżej 32 km/h no bo takie prędkości powinni uzyskiwać jeżeli SPD daje 30% powera.

Zresztą sprawdzałem na 20 km trasie różnice SPD i platformy i różnice w średnich były bardzo małe bo wachały się poniżej 1 km/h

Przy SPD wziąć także należy pod uwagę że mięśnie są bardziej męczone gdyż nie mają kiedy zbytnio odpocząć. A przy platformach następuje to właśnie w momencie ruchu pedała w górę.

Odpowiedz
bikergrzes
bikergrzes
Odp: 260 km w 1 dzień2006-06-19 20:20
skoro próbowałeś i nic Ci to nie dało to znaczy że albo nie masz mieśni dwugłowych uda albo po prostu nie umiesz pedałować w SPD

a co do tego odpoczynku :)
zastanów się ??
przy normalnych pedałach jak naciskasz prawą nogą to pracuje mięsień czworogłowy uda i ten sam mięsień w drugiej nodze odpoczywa
a przy SPD przy naciskaniu prawą i ciągnięciu lewą pracują mieśnie czorogłowy w prawej i dwugłowy w lewej nodze a odpoczywają dwugłowy w prawej i czworogłowy w lewej
czyż nie ?? :)

jeśli jezdzisz turystycznie i nie zależy Ci na szybszym przejechaniu np danego podjazdu to platformy mogą Ci wystarczyć ale jeśli chcesz mieć lepsze wyniki to zainwestuj w SPD
 Odpowiedz
sebekfireman

Odp: 260 km w 1 dzień2006-06-19 21:54
W SPD jeżdżę od ponad 2 lat i na czym polega jazda w nich to wiem i się do tego stosuje, więc mięśnie raczej są OKI.
Z odpoczywaniem jest może i tak jak piszesz ale nie zmienia to faktu że mięśnie są bardziej wyczerpane (w każdym razie u mnie tak jest)
I nadal się pytam - jak SPD daje powera 30% to gdzie są Ci bikerzy co sobie pomykają na góralach ze średnimi 32 km/h (oczywiście takie średnie powinni wyciągać średniacy)

[Modyfikowane: 2006-06-19 22:06]

Odpowiedz
BikerFG
Dystans: 1589km
BikerFG
Odp: 260 km w 1 dzień2006-06-21 9:20
efektywnosc to nie tylko srednia.
bikergrzes moze troszke to uproscil, ale poza tym ma racje.
SPD pozwala rowniej "krecic", pracuje przede wszystkim wieksza partia miesni. na poczatku moga byc problemy z miesniami, ktore przy jezdzie na platformach nie byly wykorzystywane (bole itp.).
to chyba logiczne, ze jak wieksza ilosc miesni jest zaangazowana to jazda musi byc efektywniejsza, no chyba, ze ktos tak jak "dusil" na platformach to identycznie "dusi" na spd, wt. rzeczywiscie duzej roznicy sie nie zauwazy.
jakos nie wyobrazam sobie dluzszych tras na platformach, ale moze dlatego, ze od jakis 8 lat jezdzilem w noskach, a rok temu przerzucilem sie na spd.

fakt jest taki, ze jednak nie znam ludzi, ktorzy po jezdzie w spd wrocili by do platform.

Następna strona Odpowiedz
Stron (3): [ «  <  1  2  3  >  » ] Stwórz nowy wątek
Poprzedni wątek:Whistler Kanada
Następny wątek:Zabrze -Odessa
Przejdź do forum: