BIKE.PL - rowery BIKE.PL - rowery rowery,wszystko o rowerach, rower, rowerowe forum, vortal rowerowyrowery,wszystko o rowerachrowery,wszystko o rowerach
poradnikrowery,wszystko o rowerach, rower, rowerowe forum, vortal rowerowysłownikrowery,wszystko o rowerach, rower, rowerowe forum, vortal rowerowykonkursrowery,wszystko o rowerach, rower, rowerowe forum, vortal rowerowylinkirowery,wszystko o rowerach, rower, rowerowe forum, vortal rowerowyforumrowery,wszystko o rowerach, rower, rowerowe forum, vortal rowerowyKlubowiczerowery,wszystko o rowerach, rower, rowerowe forum, vortal rowerowy
 Forum

dyskusje rowerowe » trasy i wycieczki » 260 km w 1 dzień

Pokaż: Dzisiejsze listy | Szukaj
Powiadom znajomego | Przełącz widok 
Stwórz nowy wątek
AutorWątek
mor1
Dystans: 13km

260 km w 1 dzień2006-04-18 0:31
Mam już trochę krzepy i wyćwiczony tyłek, (160 km, avs 27 km/h). Do tej pory jeździłem po szosie bez specjalnego przygotowania, nie licząc slicków. Gdy stanęło przede mną widmo 260 km (Lublin-Kraków) boję się, że wymięknę. Mam kilka pytanek do długodystansowców:

1. Jaka dieta przed i w trakcie?
2. Czy warto inwestować w obcisły strój?
3. Czy pedały SPD ułatwiają życie podczas jednostajnej, raczej spokojnej jazdy po szosie?

Proszę o praktyczne porady, bo teorię znam:)
 Odpowiedz
lukarski
Dystans: 405km
lukarski
Odp: 260 km w 1 dzień2006-04-18 8:30
Witaj...zacznijmy od tego że 260 to nie jest wcale dużo...żeby zmylić troszku psychike i nastawienie do tej cyerki...
1.primo...JEDZENIE-----tego dnia z rana najlepiej zjeść jakieś lekkie rzeczy bez mieszania typu mięso-mleko ja zazwyczaj zjadam kilka jogurtów z rana i wypijam zimną cole żeby schłodzić organizm jak na dworze zimno...co do drogi to najlepiej wziąść pare snikersów lub innych kalorycznych batonów aby nie dźwigać zbędnego ciężaru...zawsze po drodze można stanąć i uzupełnić zapasy nawet na stacji cpn
2.najlepsze są obcisłe galoty z pieluchą uwież to naprawdę poprawia komfort jazdy na długi dystans i nie tylko...nawet jak by była niska temperatura to i tak ubieraj krótkie spodenki bo w nogi to i tak Ci nie będzie zimno...
3.co się tyczy spd to ciężko mi powiedzić jak w tej chwili mógłbym bez nich jechać bo już to jest dla mnie integralną częścią roweru...w każdy teren i bez względu na pogode-poprostu wygodnie i jesteś zpięty w jedno ze swoim rowerem...ps. po ostatnim przejechaniu w spd 245km nie czułem jakiegoś zmęczenia na nogach z winy wpięcia a więc spokojnie możesz w tym śmigać...
4.załóż sobie sliki i je najlepiej napompuj ile się da aby mieć jak najmniejszy opór...ja jeżdże mtb na slikach długie dystanse i naprawde jest różnica na oponach spokojnie można kręcić większe prędkości i średnią powyżej 30
5.Wg mnie najlepiej się jeździ tymi najbardziej ruchliwymi trasami (przynajmniej dla mnie) bo wtedy nie nudzisz się zawsze ktoś na ciebie potrąbi i przynajmniej ja uwielbiam ten podmuch wiatru kiedy ogromna ciężaruwa przejeżdża obok mnie prawie na "styk"
6.wiara i jeszcze raz wiara że jesteś w stanie przejechać owy dystans...oczywiście ogromne chęci...
najlepiej nie robić czestych postojów bo to wpływa na lenistwo tylko np co 50 km pół godziny na jakiegoś batonika...
POWODZENIA
 Odpowiedz
sebekfireman
Dystans: 46km

Odp: 260 km w 1 dzień2006-04-29 10:41
1. Jaka dieta przed i w trakcie?
Wieczorem przed wyprawą najlepiej solidnie się objeść - do tego stopnia aż nie będziesz miał siły nic już w siebie włożyć. Porządnie się objeść to podstawa którą odkryłem w czasie Świąt Wielkanocnych - w tym okresie jadłem tyle że ledwo mogłem się ruszać i kondycja jaką miałem na rowerze po prostu mnie szokowała - oczywiście w pozytywnym znaczeniu.
Z rana dobrze jest też coś treściwego zjeść, a na drogę wziąć batony lub kilka tabliczek czekolady.
Unikać należy napojów gazowanych!

2. Czy warto inwestować w obcisły strój?
Na tyle kilometrów podstawa to spodenki z pampersem.

3. Czy pedały SPD ułatwiają życie podczas jednostajnej, raczej spokojnej jazdy po szosie?
Trudno odpowiedzieć na to pytanie - porównując moje średnie to obojętnie czy jeżdżę w SPD czy też bez SPD to średnie są takie same.

PS Teraz w maju też będę tyle km w jeden dzień pokonywał - może troszkę więcej bo pewno do 300 km dojdzie.

[Modyfikowane: 2006-04-29 10:42]

Odpowiedz
jacekand
Dystans: 88km

Odp: 260 km w 1 dzień2006-05-01 12:13
hallo,
przeczytalem z zainteresowaniem wypowiedzi przedmowcow i w zasadzie nie zgadza sie z lukarski-m, ze wychlodzenie organizmu i jazda w krotkich spodenkach przy niskich temperaturach poprawia wydajnosc organizmu.
organizm potrzebuje wiecej energi na ogrzanie a i miesnie lepiej pracuja gdy sa rozgrzane. zaloz leginsy pod spodenki rowerowe a pod koszulke wylapywacz wiatru a jak nie masz to wytnij sobie z cienkiego worka plastikowego to przy zjazdach z gorki nie bedzie ci bardzo zimno w klatke piersiowa.
oczywiscie obcisly stroj zmniejsza opor powietrza co ulatwia jazde zuzycie energi.
co do pedalow to bylo juz tyle napisane w roznych forum, iz w zasadzie dziwie sie, ze jeszcze ktos jezdzi bez nich chyba ze do najblizszego sklepu po pieczywo.
co do jedzenia to oczywiscie czekolada i snikersy maja duzo potrzebnych kalorii ale oprocz tego potrzebujesz jeszcze mineralow. ja polecam batony energetyczne firmy "maxim" - malo tluszczu, duzo kohlenhydrate und kalorii i oczywiscie duzo pic podczas jazdy.
pozdrowienia
pozdrowienia
 Odpowiedz
Roberto
Dystans: 284km

Odp: 260 km w 1 dzień2006-05-16 22:59
I tu sie mylisz bo wlasnie gacie z pielucha w ogole nie poprawiaja komfortu jazdy zwlaszcza na dlugich dystansach. Na dlugie dystanse kazdy profesjonalista zaklada siodlo z prawdziwej naturalnej skory. Fakt jest to drogie siodlo i nie ma sensu inwestowac w nie w ramach jednodniowej przejazdzki ale jak chcesz jezdzic po 100 km codziennie przez 2 tygodnie to taki wydatek ma sens.
 Odpowiedz
Adifeq
Dystans: 68km

Odp: 260 km w 1 dzień2006-05-17 15:38
z tego co wiem zawodowi kolarze maja raczej siodla z jakiegos tworzywa.. :)
 Odpowiedz
Roberto

Odp: 260 km w 1 dzień2006-05-17 22:46
Tylko, ze w zawodowym peletonie nie liczy sie wygoda ale waga, ktora przeklada sie na czas i miejsce.
 Odpowiedz
vasil
Dystans: 40km

Odp: 260 km w 1 dzień2006-05-18 11:11
Według mnie najważniejsza jest psychika. Trzeba być pewnym siebie i skoncentrowanym na tym, że się TYLE kilometrów przejedzie. Lepiej nie myśleć, że mam jeszcze masę kilom. do przejechania. I bez różnicy jest czy jeździ sie po 70, 150 czy te 260km.
 Odpowiedz
mementomori
Dystans: 110km

Odp: 260 km w 1 dzień2006-05-18 18:54
Zgadzam się z powyższym....

Psychika, rower, dużo picia(nie tylko wody) dużo czekolady....

no i powietrze w kołach...
 Odpowiedz
Roberto

Odp: 260 km w 1 dzień2006-05-18 20:44
A ja sie nie zgadzam. Owszem mocna psychika jest istotna ale jak siodełko przestaje spelniac swoja role i zamienia sie w kolek to praktycznie nie jestes wstanie przejechac nawet 10 km. Ale oczywiscie jak ktos lubi meczarnie...
Następna strona Odpowiedz
Stron (3): [ 1  2  3  >  » ] Stwórz nowy wątek
Poprzedni wątek:Whistler Kanada
Następny wątek:Zabrze -Odessa
Przejdź do forum: